28 Ocak 2016 Perşembe

hyouka

nefret ve çirkinlikle dolu bu dünyayı taşımak bazen çok zor geliyor
bezginlik elimden, kollarımdan emiyor enerjiyi
ama güçlü olmam gerek
konuşmam, haykırmam gerek insanlara
gerçeği, güzelliği, mantığı, sevgiyi, kendimi
lütfen
nolur, başarmak istiyorum
6 yorum:

 1. Dogru ve yapabilirsin
  Bir şeyi istedim mi veya gerçeği sesim kısılana kadar haykırıyorum.
  Böyle var olduğumu hissediyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fakat bazen ne kadar haykırırsan haykır ne kadar anlatırsan anlat, insanlar anlamaya kapalıysa ya da yanlış anlamaya fazla açıklarsa senin insanlara anlatmak için çırpındığın ağzından çıkan sözler asıl manalarına kavuşamıyorlar. O zaman içindeki bazı şeyler; güzel ve korunması gereken şeyler yıpranmaya başlıyor.
   Ben dürüst bir insan olmak istiyorum. Gerçekler hoş olsa da olmasa da. Dürüstlüğün bazı olumsuz getirileri olduğunu da biliyorum, biliyordum. Nelerle karşılaşacağımı az çok kestirebiliyordum. Buna rağmen bi seçim yaparak davranışta bulundum. Sadece dalgalar beklediğimden sert vuruyor ve uçurumdaki yankıları sona ermiyor, sürüp gidiyor. Tekrar tekrar bana ulaşıyor.
   Kararımın yanlış olduğunu düşünmüyorum. Bununla beraber aldığım tepkiler, söylenen sözler ve gördüğüm sessiz kalmalar falan bazı insanların doğruluğunu ve değerlerini sorgulamama sebep oluyor.
   Yankıları biriktiriyorum, ya zaman geçtikçe beni sağır yaparlarsa?
   Ben arada bunu yaparım bi de :D yarı açık yarı mecazi konuşurum, umarım saçma gelmiyodur. :) Elimde değil. Dürüstlük isterim ama kendimi doğrudan göstermekten de kaçınırım. Belki de insanların biraz uğraşmasını istiyorum. :S :)

   Sil
  2. Sana bunu dürüst biri olduğumu başkalarındanda duyarak kendiminde öyle olduğunu bilerek söylüyorum.
   Seni anlamaya çalışmayan insanlar olacak. Nefret edecek. Nefret etmelerinin sebebi dürüst olman ve dürüst olunca onlardaki gerçekliği görüp yüzlerine vurmandan dolayı.
   Ama dürüstlük zor değil.
   Sen öyle oldukça hayat seni yalansız insanlarlada karşılaştıracak.
   Hatta bana olduğu gibi bir gün benden nefret eden kişi dürüst olduğumu bildiği için kendisi hakkında gerçekleri duymak için gelmişti sanada gelecek.
   Yalnız gelelim en başa yapman gerekeb altın kurala.
   Ben bu durumu her gün sürekli her hareketimde yapıyorum.
   Kendime dürüst olup kendimi en ağır şekilde yargılıyorum. Eleştirimi en sertten yapıyorum
   Eğer bunu kendine yapamazsan dürüst olmak olmamaz.
   İnsanın dürüstlüğü ilk kendi gölgesindeyken başlar:)

   Sil
  3. Evet, yapıyorum. Diğer insanlar pek görmez, yansıtmam çünkü her zaman, burnu havada olduğumu da düşünebilirler ama en iyi en yakın dostum biliyor. İyi eleştiri yaparım, sadece başka insanları değil kendimi de eleştiririm ve kendimi diğerlerinden daha ağır şekilde eleştiririm, gömerim. Bazen kara bulutlardan sıyrılamamın sebebi de budur. Sanırım bunu abimden kaptım. Abim de iyi eleştirir. Onun eleştirilerine de çok fazla maruz kalıyorum. Başlarda bozulurdum, ağır gelirdi. Hep daha iyi olmak istedim, eleştirilere kulak verdim. Sonra başkaları eleştirdiğinde bozuluyosan, sen kendini daha ağır eleştirki onlara fırsat kalmasın dedim.

   Sil
 2. senin sözlerin mi şarkı sözleri miiii yaniii :)

  YanıtlaSil