20 Ekim 2016 Perşembe

Lyric-97

Lyric hiçbir erkeğin buyruğu altına girmek istemiyordu. Sessizliğini görenler hakkında yanlış fikirlere varabilir fakat Lyric aslında asi kişilikli bir kadındı.
Bencilliği, egoyu, aşağılamayı kadında da erkekte de görmüştü fakat dünyanın başındaki koltuğa erkekler oturduğu için bu cinse karşı inadı vardı. Tabiki de hisleri ve duyguları da vardı ama hayır, tüm bu incitmelerden sonra gururu onların herhangi birinin buyruğu altına girmesine izin vermiyordu.
Özgürlüğü aşka yeğliyordu.
İşte bu yüzden gizli akademinin onun hizmetine sunduğu uşağı 97, ne kadar ilgisini çekerse çeksin, ona ne kadar sempati duyarsa duysun kesinlikle gerçekleri belli etmeyecekti.
Uşak deyince gözlerde alçak yerlere yerleştirilmesin hemen. Bu uşaklar, akademiyi uzunca bir süre deneyimlemiş ve akademide kendi bilgi denizlerinin dalgalarını beslemek dışında görevleri yeni katılan üyelere akademiyi tanıtıp kendilerini geliştirmelerine yardım etmek olan eski ve kıdemli üyelerdir. Kendileri kıdem kazanmadan uşaklarının gerçek kimliğini öğrenemeyen yeni üyeler aynı zamanda da üstleri olan bu kişilere önceden belirlenmiş numaralarla hitap etmek zorundadırlar.
İşte, bu akademide statü kavramları normalden farklı kullanılıyordu. üstünlüğüne rağmen uşak olmayı kendine yediremeyen üyeler oluyordu. Durumdan kaynaklanan sinirlerini aslarından kibirli iğnelemelerle çıkaran uşaklar da vardı ya da akademi kuralı gereği programını öğrencisine göre ayarlaması gerekirken tam tersini yapan ve öğrencinin eğitimine gereken özeni göstermeyenler. Bunlar önünde sonunda tespit ediliyordu, öğrenciler şikayete cesaret edemeseler bile ve akademiden atılıyorlardı.
Lyric akademiye ilk geldiğinde hemen bu gözlemi yapmış ve kendisine de böyle bir uşak verilirse diye endişelenmişti. Fakat neyseki ona kişiliğiyle uyumlu, sorumluluk ve görev duygusu gelişmiş; bunların yanında yeri geldiğinde bastırdığı liderliğini de keyif alarak kullanan tüm bunlara rağmen assı da olsa öğrencisine beyefendi havasında kibar tavırlarla yaklaşan akademinin üst düzey üyesi ve saygın uşağı 97 verilmişti.
Lyric aslında 97'ye karşı ilk günden giderek büyüyen bir hayranlık geliştirmişti. Hoşuna gitmese de bunun farkındaydı. Fakat bir birey olarak kendini kanıtlayabileceği böylesine güzel bir fırsatı ve uygun ortamı yakalamışken akademide yükselmesine engel olacak hiçbir şeye yeltenmeye niyeti yoktu. Burada akla hizmet ve mantıklı davranışlar, entelektüel amaçlar yüceltilirdi.
Yeni  bilgilerle uyanan öğrenme aşkı sayesinde hislerini bastırmak çok da zor olmamıştı üstelik Lyric için.
Daha ilk çalışmalarında 97 Lyric'teki bilgi açlığını ve zeka kıvılcımlarını görmüştü. Lyric'in merakı onu da heyecanlandırmış, soruları düşüncelerini tazelemişti. Aylar sonra bir gün Lyric kendi çalışmalarının yöntem ve gidişatı hakkında aklında bir şeyler oluşması için 97'nin araştırmasına bakmak istemişti. Araştırmayı inceledikten sonra birden gelen bir ilhamla Lyric, yarım saatte bir dahaki aya başlaması gereken ilk araştırmasının taslağını hazırladı ve koşarak 97'nin yanına geldi fakat gereğinden fazla bir ciddiyetle taslağını 97'ye uzattı. Bu, bir kıvılcımın da 97'nin gözlerinde yanmasına sebep oldu kısa bir an ve Lyric o kıvılcımı yakaladı. O kıvılcım Lyric'in gözlerine yansıdı. Lyric hazırdı. Kıdem yükselmek için başvurabilirlerdi. Ufak bir duraklama sonrasında ikisi de hırsla ayrı ya da beraber yürüttükleri çalışmalarına daha da asılmaya başladılar.

4 yorum:

 1. Değişik bir öykü. Nereye varacak merak ettim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D valla ben de aynı şeyi merak ediyorum. :)

   Sil
  2. :D maalesef, amatör olduğum için sanırım. bütün olarak değil de parça parça canlanıyor bir şeyler kafamda. :)

   Sil