30 Aralık 2016 Cuma

bu aralar...ben ne zaman...hmmmfff...

Her şey kontrol altında olmalı. Her adım düşünülerek atılmak zorumda çünkü yeterince iyi değilim. Ne deniyor? Bozulmuş zihinler! Daha normal görünümlülerin daha az normaller için kullandığı tabir. Hırsla güdülenmiş olanların ritme ayak uyduramayanları tanımlama biçimi. Yırtıcılık artık pençelerde ya da dişlerde değil; örtülü bir yerlerde ve ruhu parçalıyor. Direkt bedeni hedef almıyor; en zayıf noktaya, bireyin benliğine oynuyor. Ve işte orada 'yıkım' başlıyor.

INTJ, üniversitede psikoloji okuyor. Bir gün fark etti ki ne kadar kendini düzeltmeye çalışsa da kariyer peşindeki bölüm arkadaşlarına bakıp gördüğü şey normal başarılı insanlardan çok, geride kalmış 'diğerleri'ne daha yakın olduğuydu. Ne yaparsa yapsın bu his gitmiyordu. Dışarıdan anlaşılmıyordu tabi fakat bu devrin özelliği bu zaten: Yıkım içten başlıyor ve yavaş yavaş geri dönüşü zor bir şekilde ilerliyor. Bazen düşen parçalar gözlerde yankılanıyor fakat öyle herkes hissedemiyor. Zaten öyle yardım edebilecek kimseler de yok, en yetkini bile...etkisiz. Psikologlar? Onar sadece insan.
Bozuk zihinli bir INTJ, Hollywood filmlerindeki kötü karakterdir. Yalnızlığa mahkum, yok olmanın eşiğinde.
INTJ gotiği bunun için severdi, içinde olan bir şey. Ona ait parçaları, dışlandığı kadar acıyor, benliği hakareti işittiği kadar... Alışmak var kabullenmenin ötesinde. Bazıları alışmaya karşı, bazılarımızınsa savaşmaya gücü yok.
Belki biçilen rolü oynamalı, yeni bir karakter durmuyorken üstte.
Ama bazıları hep arafta kalır, iki tarafa da uyamazlar bir türlü.

Bir yerde, bir şekilde uyum sağlamak zorundasın ama. Çünkü...anlamıyorlar.

Learn how to live better with yourself because nobody can stand you for a long time.BTS - I need UHiç yorum yok:

Yorum Gönder