24 Aralık 2017 Pazar

başlangıç

- Kurmuş olduğum öz yardım topluluğunu bir külte dönüştürüyorsun!
- Yapmak zorundayım. Ufak bir yardım topluluğu olarak kalırsa kimseye etki edemez, topluluk kendine bile yardım edemez hale gelir.
Biliyorum, asil kabul ettiğin içedönüklerin arasında gürültücü ve huzur bozan biri olarak görüyorsun beni fakat sosyalist kafasıyla yürütmeye çalışırsan bu kurumu kimsenin içedönüklerden ve yüce akıllarından haberi olmayacak. Beni kandırmaya kalkma, amaçlarından birinin de bu olduğunu başından beri biliyordum. Sana yardım ediyorum, görmüyor musun?
Aylardır istediğin gibi olsun diye bekledim, işine karışmadım. Bir dışadönük olarak topluluğunun saflığını bozmak istemedim. Fakat üyelerine kendileri olmayı öğütleyen sen değil misin? İçedönüklüğe ya da dışadönüklüğe göre değişir mi bu? Kendim oluyorum işte! Ben de buyum, hoşlansan da hoşlanmasan da. İçinde bulunduğum topluluğu geliştirmek istiyorum ve elimde değil, insanları etkiliyorum. Bana manipüle etmekten uzak durmayı öğrettiğin için teşekkür ederim ama etki alanım doğal bir şekilde geniş. Sen de bunun için beni en iyi öğrencilerinin uşağı yaptın.
Ben başlangıçtaki amacımızı unutmadım ama sen kendini küçük dünyana fazla kaptırdın.
Topluluğun içeriği ve amacı yine aynı kalsın sadece şunu bilmeni istiyorum; içedönüklerin kabul görmesini istiyorsak topluluğun adını duyurmamız gerek.
   Mark derin bir nefes verdi. Arkadaşının niyetinin kötü olmadığını biliyordu:
- Ben, yalnızca sistemi yönetenler gibi bir tirana dönüşmekten korktum. Sandım ki bu topluluğu büyütürsek kontrolümü kaybederim.

http://1.bp.blogspot.com/-bdcPcaWeKg8/Uh4JoxZcayI/AAAAAAAAITo/7KTXM-FJdmg/s1600/Cafe+Rue+Dix.jpg

4 yorum:

 1. Güzel ...son sözler çok güzeldi emeğine kalemine sağlık sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmene sevindim. :) Teşekkür ederim.

   Sil
 2. aa bir öykü mmü buuuuu, sen anlatıyon sandım mark a kadar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahaha :D evet. Bu aralar öykü yazıyorum.

   Sil