12 Aralık 2017 Salı

reyhan

   Reyhan kahvesi ve kitaplarıyla zar zor sınıfta arka sıraya yerleşti. Bu sabah saçlarını tarayamamıştı. O yüzden dalgalı olan saçları darmadağındı. Gözlerini açık tutmak için büyük mücadele veriyordu. Üstelik deneysel psikoloji dersinin  hocasını da dinlemeyi başaramamıştı yaklaşık bir dönemdir. Hocanın sıkıcı anlatımından mıydı yoksa derse ilgisi mi yoktu çözememişti. Eli yanağına dayalı baygın halde sınıfın çoğunluğunu oluşturan kızları izliyordu: Biri dört seferdir bozup aynı şekilde tekrardan toplamıştı topuzunu, diğeri telefon kamerasını açıp açıp kendine bakıyordu; ne kadar da saçma görünüyordu çeşit çeşit fakat her gün verdiği pozlarla!
   Reyhan gibi arka sıralarda oturan kız, en arkada, herkesi düşündüğünü belirten, sürekli nasıl biri olduğundan bahseden ya da ne kadar meşgul olduğunu söyleyen kızdı. Bunlara rağmen bu kızla pek bir sorunu yoktu, diğerleri gibi değildi çünkü. Daha entelektüel fakat insanları küçümseyen elitistlerden değil, biraz hayalci, üretken, cesur ve kendine yeten bir bireydi. Sanırım Reyhan'ı rahatsız eden şey kızın ona benzeyen yanlarının fazlalığı ve bununla beraber dışadönüklüğüyle bunları sürekli dile getirmesiydi.  Bu ona özelliklerinin çalındığını hissettiriyordu belki de. Çünkü Reyhan içedönüktü ve gerek olmadıkça kendinden bahsetmekten hoşlanmazdı.
   Kahvesinin yarısını içmişti ve vermiş olduğu uyarılmışlık sonucu görevine başlaması gerektiğini düşündü. Kabarık saçlarını iki eliyle geriye yatırdı sonra da çantasından çıkardığı bordo renkli deri not defterine tüm gözlemlediklerini yazmaya koyuldu, 97'nin istediği gibi. Yazarken kendine geliyordu, o kızın anlatarak çaldığı özelliklerini yazarken geri kazanıyormuşçasına güçlenmiş hissediyordu.

http://assets.signature-reads.com/wp-content/uploads/2017/02/coffee-and-books.jpg

6 yorum:

 1. ne güzel düşünmüşsün.

  YanıtlaSil
 2. Sonunu merak ettim şimdi 😊çok güzel olmuş emeğine sağlık sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ederim benden de sana sevgiler. :) hikayelerim kısa kalıyor fakat sürekli yazarak geliştirmeyi düşünüyorum.

   Sil
 3. heey bak şöyle hayal ediyom. sen nina okul arkadaşın da reyhan. yani ben böyle uygun gördüm hihihi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D Aslında... söyliyim mi? İkisinde de bana ait özellikler var.

   Sil