24 Ocak 2018 Çarşamba

5 çayı, üç kadınSummer Afternoon, 1900, Theo van Rysselberghe


- Samantha, kaç kere söyledim hayatım sana, bu mendiller burun silmek için değil; ne kadar narin ve nazik bir hanfendi olduğunu göstermek için. Ah, şu hale bak; kullanılıp yıkanmaktan, çitilene çitilene, sökülmüş orta yeri.


   Meridith'i dinleyen yok ortamda. Samantha'nıın aklı başka yerde. Böyle zamanlarda dinliyormuş gibi görünmeye çalışır fakat daha beter kaskatı bir vaziyet alır ve dikkat çekerdi. Yine de Meridith dinlenildiğine bakmadan konuşanlardan olduğu için bu onun konuşmasını engelleyici bir faktör değildi. Samantha'nın ne düşündüğü kesinlikle anlaşılmıyor fakat ruhunun başka yerlerde uçtuğu açık. Lilith ise kitabına dalmış. Zaten etrafında dönenleri umursadığı yok. Kendi dünyasında takılmayı seviyor ya da öyle mi görünmeye çalışıyor. Çünkü burdan bakınca sıkılmış gibi duruyor sanki. O ikisinin nasıl vakit geçirdiği konusunda en ufak bir fikri yok. Keşke Bay Darcy gerçek olsaydı. 25 yaşındaydı ve böyle bir beyefendi daha cemiyette görmemişti.

5 yorum:

 1. hehe jane austen tarzı ne güzeeel :)

  YanıtlaSil
 2. Meraba :) yukaridaki vatandasin sizi tanitmasiyla blogunuzu ziyarete geldim :) elinize saglk

  YanıtlaSil
 3. Salamlar deepden gəlirəm. Blogunuzu çox sevdim, çox səmimi yazılış tərziniz var. Mənim blogumda da sizi görməkdən şad olaram..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldiniz. Teşekkür ederim. Memnun oldum. Ben de bakıyorum blogunuza hemen. :)

   Sil