15 Temmuz 2019 Pazartesi

tanrı sorunsalı

   Yaratıcı yarattığı şeye kendisinde ne varsa onu yansıtır. Mantıken kendisinde bulunmayan bir şeyi yaratması mümkün değildir zaten. Dolayısıyla bu dünyada kötülük varsa bunun kaynağı tanrının yani yaratıcının ta kendisidir. Tanrının saf iyi olması sorunsalı bu şekilde basitçe çözülür benim için. Gözümün önünde çok fazla kanıt var ve benim, mantığımın senelerdir benliğime fısıldadığı gerçekleri pembeye boyayacak saflığım yok artık. Yalanlara inanacak takatim kalmadı. Yalnızca gerçekler sağlamlaştırabilir duruşumu.

   Ve tanrı cinsiyetsizdi, böyle öğrenmiştim. Fakat, hayır, bütün hakların erkeklere tanındığı ve kadınların itaate zorlanarak kalıplara hapsedilmeye çalışıldığı, diğer cinsiyetlerin ise büyük bir çabayla yok sayılmaya çalışıldığı bir dünyada tanrı cinsiyetsiz olamaz. YALAN! Bize yalan söylediler, tanrının erkek olduğu ortada. HAYIR! Ben böyle bir tanrıya inanmıyorum. Kral çıplak, diye haykıranlar susturuluyor. Yıllardır yalanlarınızla benliğimde yaralar açtınız. Bir kere ölmek mi, bin defa ölmek mi? Ne insanları korkutacak bir tanrım ne de arkamda duracak boş kafalı müritlerim var.

   Benim kendime karşı bir sorumluluğum var. Kendim için yazıyorum. Bireylerden yana umudum var. Aklım ve yüreğimle dengemi sağlamaya çalışıyorum, bazılarının aksine. Kendini bulmanı ve kendini tanımanı diliyorum.leyla the band - zaman

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder